|
Schedules
 WAGS Spring 2010
Division Champion Finalist Result
U12 Division 1 W9765 MSC Coyotes Green W9743 STER Freedom 97 1st, 2nd
U12 Division 2 W9723 PWSI Courage '97 Red W9748 CHAN Fury '97 1st, 2nd
U12 Division 3 W9767 LMVS Patriots 97 W9750a STAF Revolution 97 Blue 1st, 2nd
U12 Division 4K W9744 STER FC Orange '97 Strikers W9717 ALSC Alliance SC Rage 1st, 2nd
U12 Division 4S W9728A BETH 1860 W9712 ABGC Annandale X-treme '97P 1st, 2nd
U12 Division 5B W9709 ARL Arlington Rowdies White W9788 SYC Pride United 1st, 2nd
U12 Division 5E W9732 MCLN 97 Girls White W9706 VYS Strikers Red 1st, 2nd
U12 Division 5J W9710a CALV Breeze W9775A DSC Mustangs 1st, 2nd
U13 Division 1 W9674A PSC Baltimore 97 W9649A MUFC Storm 1st, 2nd
U13 Division 2 W9678 FRED FC Frederick '96 W9658A MD RUSH '96 Magic 1st, 2nd
U13 Division 3 W9634 FASA PREMIERE IMPACT '96 W9600A BRYC 96 Elite 1st, 2nd
U13 Division 4 W9940 LAUR Wildcats W9604 SMS Rockets HS 1st, 2nd
U13 Division 5B W9672A FPYC Wildcats Gold W9602 A3 Lightning HS 1st, 2nd
U13 Division 5M W9679 HERN Strikers W9691 CALV Angels 1st, 2nd
U14 Division 2 W9568A SYA FCV 95' W9500 HERN Comets White 1st, 2nd
U14 Division 3 W9574A CHAN Revolution '95 W9572A BETH Bethesda SC Threat 1st, 2nd
U14 Division 4 W9562 FSC Inferno W9553 CYA Hotshots '95 HS 1st, 2nd
U14 Division 5 W9545A FASA ELITE '95 W9547 ODFC Clash 1st, 2nd
U15 Division 1 W9506A PSC Eagles W9551 SYC Xtreme White 1st, 2nd
U15 Division 2 W9460 DCST Edge (MD) W9426 CYA Phoenix 1st, 2nd
U15 Division 3 W9448A MUFC FREE Wolverines 94 W9472 FCV ASC Premier Gold 1st, 2nd
U15 Division 4 W9574 SEVP United One HS W9403 ALEX Titans 1st, 2nd
U15 Division 5 W9370A FRED FC Frederick '93 W9446 ARL Explosion White 1st, 2nd
U16 Division 5 W9321 CSA Eclipse W9318 MCLN Legacy 1st, 2nd
U17 Division 1 W9371A BETH Freedom (93/94) W9365 MSC Mustangs 1st, 2nd
U17 Division 2 W9366 SAC United Extreme W9230 MSC MATRIX 1st, 2nd
U17 Division 4 W9243 DSC Freedom W9384 GSC Elite 1st, 2nd
U17 Division 5 W9226 TSC Thunder Power FC W9268 LMVS Patriots 1st, 2nd
U18 Division 1 W9239 SYC Liberty W9121 BETH Freedom 91 1st, 2nd
U18 Division 3 W9253 REST United '92 W9457 ASA Arundel Blast HS 1st, 2nd
U18 Division 4 W9590 MRM Rush Eagles HS W9224 REST Nightmares '92 1st, 2nd
U19 Division 2 W9135 CALV Kaieteur W9169 CSA Strikers 1st, 2nd
U19 Division 3 W9030 EPIC United W9007 ALSC SC 89 1st, 2nd
High School Division W9375 VIST Omni W9304 MCLN Strikers 1st, 2nd
Girls
U09
 
U10
 
U11
 
U12
 
U13
 
U14
 
U15
 
U16
 
U17
 
U18
 
U19
 
© Copyright 2014 Washington Area Girls Soccer League, LTD. All rights reserved.
© Copyright 2014 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems