Annandale Boys & Girls Club Complete Schedule Export schedule to Excel
September 2013 October 2013 November 2013 April 2014 May 2014 June 2014
  September 2013
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
15946   Sat Sep 7 11:00 am W9998 SAC Showcase Blue 1:2 W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 Fairland Aquatic Center soccer field W14D3
17474   Sat Sep 7 11:30 am W9704 ABGC Annandale United AFC 97 0:0 W9734 SYC Pride Panthers Mason District Park #3 Front Turf W16D5
16255   Sat Sep 7 1:30 pm W9949 ABGC Annandale United AFC 99G 0:1 W9997 VYS Patriots White Mason District Park #3 Front Turf W14PD
12246   Sat Sep 7 1:00 pm W0232 BETH Bethesda Academy 02 Blue -- W0217 ABGC FC Virginia United 02 White Muldoons Farm #1 W11DX
16163   Sun Sep 8 2:00 pm W9977 CPSA Culpeper Comets 99G 5:3 W9949 ABGC Annandale United AFC 99G Culpeper Complex #5 W14PD
11856   Sun Sep 8 12:30 pm W0288 ABGC Annandale United AFC 02 -- W0281 ASA Arsenal Holmes MS Front W11DP
12201   Sun Sep 8 5:00 pm W0217 ABGC FC Virginia United 02 White -- W0254 CSA Calvert Elite White Holmes MS Front W11DX
10101   Sun Sep 8 6:30 pm W0429 ABGC United AFC 04 -- W0423 ARL Spirit Blue Holmes MS Front W09DH
16403   Sun Sep 8 11:30 am W9801 ABGC United 98G (Arsenal) 1:0 W9852A FCV ASC Lightning Mason District Park #3 Front Turf W15D1
16601   Sun Sep 8 1:30 pm W9802 ABGC Annandale United AFC (Xtreme 98 Red 0:1 W9817 ARL Forza White Mason District Park #3 Front Turf W15D3
15901   Sun Sep 8 3:30 pm W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 3:1 W9983 WSC CASA 99 Mason District Park #3 Front Turf W14D3
17801   Sun Sep 8 10:30 am W9663 CSA Spirit 1:1 W9616 ABGC United The Calverton School Turf (Full Sided) W17D3
17434   Sat Sep 14 9:30 am W9704 ABGC Annandale United AFC 97 1:1 W9798 FASA Impact Premier '97 Mason District Park #3 Front Turf W16D5
17410   Sun Sep 15 W9713 FCV ASC Ashburn Impact 3:0 W9704 ABGC Annandale United AFC 97 W16D5
16606   Sun Sep 15 W9802 ABGC Annandale United AFC (Xtreme 98 Red 0:3 W9815 CPSA Comets 98G W15D3
17808   Sun Sep 15 12:00 pm W9616 ABGC United 1:1 W9686 LMVS Patriots 1996 Red Baileys ES Turf #1 Turf Field W17D3
16179   Sun Sep 15 2:00 pm W9949 ABGC Annandale United AFC 99G 1:2 W9964 DAA Dragons Baileys ES Turf #1 Turf Field W14PD
15906   Sun Sep 15 12:30 pm W9995 SAC United Blue 4:1 W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 Covenant Park # 3 W14D3
12206   Sun Sep 15 2:00 pm W0286A PWSI Courage 02 White -- W0217 ABGC FC Virginia United 02 White Howison Park #2A W11DX
11860   Sun Sep 15 1:30 pm W0220 BAC Tornadoes -- W0288 ABGC Annandale United AFC 02 Lake Braddock Secondary School Bermuda Grass field W11DP
10105   Sun Sep 15 5:00 pm W0446 BAC Strikers -- W0429 ABGC United AFC 04 Patriot Park (Fairfax) #3 W09DH
16405   Sun Sep 15 12:30 pm W9821 SYC Stampede 1:2 W9801 ABGC United 98G (Arsenal) South Run Park #5 W15D1
16182   Sun Sep 22 1:30 pm W9949 ABGC Annandale United AFC 99G 0:7 W99101 LFC Blaze Baileys ES Turf #1 Turf Field W14PD
11866   Sun Sep 22 3:00 pm W0275 SAC United White -- W0288 ABGC Annandale United AFC 02 Covenant Park 9B W11DP
17810   Sun Sep 22 12:00 pm W9665 STAF Revolution 96G White 0:0 W9616 ABGC United Duff Green Park #2 W17D3
16613   Sun Sep 22 10:00 am W9805 LMVS Patriots 1998 Red 1:0 W9802 ABGC Annandale United AFC (Xtreme 98 Red Manchester Lakes Park Upper W15D3
16408   Sun Sep 22 5:00 pm W9822 MRM Rush '98G (aka Flames) 0:0 W9801 ABGC United 98G (Arsenal) Maryland SoccerPlex #6 W15D1
15911   Sun Sep 22 6:00 pm W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 1:1 W9968 TSC Cruzeiro Mason District Park #3 Front Turf W14D3
10111   Sun Sep 22 12:00 pm W0430 STAF Revolution 04G Blue -- W0429 ABGC United AFC 04 Smith Lake Park #2A Small W09DH
17417   Sun Sep 22 5:45 pm W9728 ARL Rowdies Blue 0:6 W9704 ABGC Annandale United AFC 97 Washington-Lee HS Stadium W16D5
16430   Sat Sep 28 4:00 pm W9836 VYS Thunder Gold 0:3 W9801 ABGC United 98G (Arsenal) Kilmer Int Kilmer #1 (large) W15D1
15926   Sat Sep 28 9:30 am W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 2:0 W9946 SMS Panthers Mason District Park #3 Front Turf W14D3
12216   Sun Sep 29 3:00 pm W0255 ASA Pumas -- W0217 ABGC FC Virginia United 02 White Arundel HS Front Bermuda #2 W11DX
15916   Sun Sep 29 9:00 am W9984 HSC Freedom 99 2:3 W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 Hagerstown SC Complex #3 W14D3
10113   Sun Sep 29 10:30 am W0429 ABGC United AFC 04 -- W0442 PAC 04 Gold Holmes MS Front W09DH
11868   Sun Sep 29 12:00 pm W0288 ABGC Annandale United AFC 02 -- W0210 DCST Metros Gold '02 Holmes MS Front W11DP
16198   Sun Sep 29 11:15 am W9986 CUGI RES Roma 99 0:3 W9949 ABGC Annandale United AFC 99G Lake Fairfax #4 W14PD
16411   Sun Sep 29 9:30 am W9801 ABGC United 98G (Arsenal) 4:0 W9812 PWSI Courage '98 White Mason District Park #3 Front Turf W15D1
17815   Sun Sep 29 1:30 pm W9616 ABGC United 0:0 W9649 CPSA Culpeper Comets U17 Ossian Hall Park Ossian Hall W17D3
16616   Sun Sep 29 5:30 pm W9802 ABGC Annandale United AFC (Xtreme 98 Red 3:5 W9832 CSA Calvert Storm Gold Ossian Hall Park Ossian Hall W15D3
17426   Sun Sep 29 1:30 pm W9757 CYA Adrenaline 3:0 W9704 ABGC Annandale United AFC 97 Poplar Tree Park #3 W16D5

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Mar 17

© Copyright 2014 Washington Area Girls Soccer League, LTD. All rights reserved.
© Copyright 2014 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems