Annandale Boys & Girls Club Complete Club Schedule Export schedule to Excel
September 2015 October 2015 November 2015 April 2016 May 2016 June 2016
  April 2016
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
12446   Sat Apr 2 3:30 pm W0361 BAC Blue Star 2:0 W0384 ABGC FCV United SCAA Black 03 Lake Braddock Secondary School Bermuda Grass field W12D2
17002   Sat Apr 2 9:30 am W9991 LFC Tornado 0:3 W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 Leesburg F.C. Complex (KMO) Leesburg F. C. Complex #1 W16D1
17018   Sun Apr 3 6:00 pm W9912 MCLN 99 REAL White 0:3 W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 Lewinsville Park #2 W16D1
16851   Sun Apr 3 12:30 pm W2050 ABGC United AFC 0:2 W20108 DCST Metros Gold 00 Mason District Park #3 Front Turf W15D5W
13100 Sun Apr 3 10:00 am W0324 ABGC AUFC Extreme Black 2:7 W03106 FRSA ROX Blue 03G Pine Ridge Park #4 Left W12D7
12401 Sun Apr 3 10:00 am W0384 ABGC FCV United SCAA Black 03 0:1 W0385 ODFC Cesena '03 Pine Ridge Park #4 Right W12D2
16881   Sat Apr 9 12:00 pm W2050 ABGC United AFC 1:1 W2075 WYSC Mustangs 00 Mason District Park #3 Front Turf W15D5W
12406   Sun Apr 10 12:00 pm W03101 FCV ASC United Premier 03G 2:2 W0384 ABGC FCV United SCAA Black 03 Bles Park #1 W12D2
17005   Sun Apr 10 2:00 pm W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 1:2 W9912 MCLN 99 REAL White Mason District Park #3 Front Turf W16D1
16856   Sun Apr 10 4:00 pm W2050 ABGC United AFC 2:0 W2089 FCSC United 00G Gold Mason District Park #3 Front Turf W15D5W
13105   Sun Apr 10 12:00 pm W0331 MCLN 03 Girls Gold 3:0 W0324 ABGC AUFC Extreme Black Police Field RF #1 W12D7
13145   Sat Apr 16 6:00 pm W0379 FPYC Blue Jays 2:4 W0324 ABGC AUFC Extreme Black Draper Drive Park Turf 1 W12D7
12445   Sat Apr 16 12:00 pm W0345 STER FC White '03 1:2 W0384 ABGC FCV United SCAA Black 03 Potomac Lakes-Paul Hencken Paul Hencken 10 W12D2
17007   Sun Apr 17 8:00 am W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 1:1 W9969 STAF Revolution 99G Blue Mason District Park #3 Front Turf W16D1
12411   Sun Apr 17 2:00 pm W0384 ABGC FCV United SCAA Black 03 6:0 W0317 VSA Select Red 03G Pine Ridge Park #4 Left W12D2
13110   Sun Apr 17 3:30 pm W0324 ABGC AUFC Extreme Black 6:3 W0338 WALD SC 03 Orange Pine Ridge Park #4 Left W12D7
16863 Sun Apr 17 11:00 am W20100 NVSC Jr. Majestics 00 White 3:0 W2050 ABGC United AFC Valley View #5 W15D5W
13115 Sun Apr 24 8:00 am W0346 DCST Metros Gold '03 1:0 W0324 ABGC AUFC Extreme Black Jelleff Recreation Center SS #1 W12D7
17009   Sun Apr 24 8:00 am W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 0:5 W9907 HERN Zephyr Mason District Park #3 Front Turf W16D1
16866   Sun Apr 24 10:00 am W2050 ABGC United AFC 0:3 W2092 DAA Explosion Mason District Park #3 Front Turf W15D5W
12416   Sun Apr 24 8:00 am W0318 ALEX United Red 3:2 W0384 ABGC FCV United SCAA Black 03 Witter Fields Complex Witter #1b W12D2
16895   Sat Apr 30 9:00 am W2008 LOUD 00G Silver vs. W2050 ABGC United AFC Eastgate Park #1 W15D5W

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Mar 24

© Copyright 2016 Washington Area Girls Soccer League, LTD. All rights reserved.
© Copyright 2016 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems