Alexandria Soccer Association Complete Club Schedule Export schedule to Excel
April 2013 May 2013 June 2013 September 2013 October 2013 November 2013 March 2014 April 2014 May 2014 June 2014
  October 2013
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
16111   Sat Oct 5 12:00 pm W9994 MUFC 99 White 2:0 W9934 ALEX United White Allens Pond Complex Murtagh #1 W14D5
16525   Sat Oct 5 2:00 pm W9890 LMVS Patriots '98 2:1 W9828 ALEX Revolution Red West Springfield HS W15D2
13924   Sun Oct 6 3:00 pm W0156 SMU Blaze Premier 2:2 W0126 ALEX Pride Red Chancellors Run Reg Park #1 W12DW
14924   Sun Oct 6 9:00 am W2057 ODFC Cesena '00G 3:0 W2029 ALEX Fire Red John Champe HS Turf 2 W13D5E
13620   Sun Oct 6 3:00 pm W0169 CHAN Surge 10:0 W0127 ALEX Pride White Kincheloe #10 W12DI
16120   Sun Oct 6 5:00 pm W9990 REST Magic 99 1:2 W9934 ALEX United White South Lakes High School Field #1 W14D5
19116   Sun Oct 6 9:00 am W9541 ALEX Alexandria Freedom HS 2:1 W9549 SYC Storm Witter Fields Complex Witter #1 W19D3
17818   Sun Oct 6 11:00 am W9652 ALEX Thunder Red 4:3 W9649 CPSA Culpeper Comets U17 Witter Fields Complex Witter #1 W17D3
19120   Sun Oct 20 9:00 am W9581 WIN Winchester United 95G 5:2 W9541 ALEX Alexandria Freedom HS Handley High School Full size turf W19D3
14928   Sun Oct 20 2:00 pm W20100 NVSC Jr. Majestics 00 White 0:2 W2029 ALEX Fire Red Hellwig Park #7 W13D5E
13623   Sun Oct 20 10:30 am W0129 SYC United White 8:1 W0127 ALEX Pride White Hooes Road Park #3 W12DI
16123   Sun Oct 20 11:00 am W9930 ODFC Sting 0:0 W9934 ALEX United White John Champe HS Turf 2 W14D5
18221   Sun Oct 20 2:00 pm W9643 VYS Storm 3:1 W9600 ALEX Thunder White Oak Marr Park Field #2 W17D5
13928   Sun Oct 20 3:00 pm W01107 REST Renegades Red 0:1 W0126 ALEX Pride Red South Lakes High School Field #1A (small-sided) W12DW
16517   Sun Oct 20 1:00 pm W9824 MCLN Spirit Green 1:3 W9828 ALEX Revolution Red Spring Hill Rec Center USSF Field # 2 W15D2
17824   Sun Oct 20 12:00 pm W9652 ALEX Thunder Red 10:3 W9664 ASA Magic Elite Witter Fields Complex Witter #1 W17D3
16125   Sun Oct 27 1:30 pm W9934 ALEX United White 4:1 W9970 SEVP Extreme Hammond Middle School Turf Field W14D5
19125   Sun Oct 27 12:00 pm W9473 ARL Blast HS 1:2 W9541 ALEX Alexandria Freedom HS Long Bridge Park #4 W19D3
17828   Sun Oct 27 3:00 pm W9616 ABGC United 1:0 W9652 ALEX Thunder Red Ossian Hall Park Ossian Hall W17D3
16520   Sun Oct 27 10:00 am W9828 ALEX Revolution Red 3:0 W9887 VSA Heat 98G Gold Witter Fields Complex Witter #1 W15D2
14931   Sun Oct 27 3:30 pm W2029 ALEX Fire Red 3:4 W2089 SAC United White Witter Fields Complex Witter #1 W13D5E
18228   Sun Oct 27 7:00 pm W9600 ALEX Thunder White 0:4 W9640 CHAN Inferno Witter Fields Complex Witter #1 W17D5
13625   Sun Oct 27 11:00 am W0127 ALEX Pride White 2:4 W0137 VSA Heat Gold '01 Witter Fields Complex Witter #2b W12DI
13931   Sun Oct 27 12:30 pm W0126 ALEX Pride Red 7:1 W0116 VIST United Witter Fields Complex Witter #2b W12DW

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Mar 17

© Copyright 2014 Washington Area Girls Soccer League, LTD. All rights reserved.
© Copyright 2014 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems