Alexandria Soccer Association Complete Club Schedule Export schedule to Excel
September 2015 October 2015 November 2015 April 2016 May 2016 June 2016 December 2016
  May 2016
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
16420 Sun May 1 10:00 am W2084 SEVP Lasers 5:3 W2029 ALEX Fire Red Kinder Park Lower Kinder 1 W15D1
16220   Sun May 1 10:30 am W0111 REST Renegades Blue 01 4:1 W0126 ALEX Pride Red Lake Fairfax #1 W14D6W
13073   Sun May 1 8:00 am W0307 MSC Academy 03 Green 7:3 W0319 ALEX United White Maryland SoccerPlex #20a W12D6
10147 Sun May 1 8:30 am W0612 VYS Stars Red vs. W0606 ALEX Titans Red Oakton HS 3L W09DH
10148 Sun May 1 10:00 am W0611 VYS Stars Black vs. W0607 ALEX Titans White Oakton HS 3L W09DH
10848   Sun May 1 10:30 am W0508 REST Green 05 vs. W0502 ALEX Outlaws White South Lakes High School Upper Field (#1A /Langston Hughes MS) W10DK
10847   Sun May 1 2:00 pm W0564 CYA 05G Black vs. W0501 ALEX Outlaws Red Sully Highlands 1A W10DK
14213 Sun May 1 11:00 am W0214 ALEX Heat Red 2:2 W0286 CSA Lightning 02G Select Witter Fields Complex Witter #1 W13D1
14456 Sat May 7 1:30 pm W0200 FCV ASC United Premier 02 vs. W0215 ALEX Heat White Evergreen Sportsplex #4 W13D3
14223 Sat May 7 5:00 pm W0214 ALEX Heat Red vs. W0289 EPIC Attack Witter Fields Complex Witter #1 W13D1
12428 Sun May 8 12:00 pm W03101 FCV ASC United Premier 03G vs. W0318 ALEX United Red Evergreen Sportsplex #2B W12D2
10856   Sun May 8 9:00 am W0557 ARL Freedom Black vs. W0502 ALEX Outlaws White Fields Park W10DK
10155   Sun May 8 12:30 pm W0619 SYC Pride 06 Blue vs. W0606 ALEX Titans Red Hayfield High School Practice Turf #A W09DH
10156   Sun May 8 2:00 pm W0620 SYC Pride 06 Orange vs. W0607 ALEX Titans White Hayfield High School Practice Turf #A W09DH
16423   Sun May 8 11:00 am W2022 SAC United Blue vs. W2029 ALEX Fire Red Howard CC #1 W15D1
14217   Sun May 8 10:30 am W0290 FUT Monarchs White vs. W0214 ALEX Heat Red Marlboro Meadows Field#1 Field 1 W13D1
13077   Sun May 8 2:00 pm W0343 MRM Dynamite 03G vs. W0319 ALEX United White Maryland SoccerPlex #19a W12D6
16223   Sun May 8 1:00 pm W0173 PAC 01 Gold vs. W0126 ALEX Pride Red Shrevewood ES #1 (large) W14D6W
10855   Sun May 8 10:30 am W0539 EPIC Strikers vs. W0501 ALEX Outlaws Red South Jefferson Park Field #1 W10DK
12251   Sun May 8 8:00 am W0419 ALEX Griffins Red vs. W0458 OLNY Strikers Blue Witter Fields Complex Witter #1b W11DW
12252   Sun May 8 9:30 am W0418 ALEX Griffins White vs. W0457 OLNY Flash Witter Fields Complex Witter #1b W11DW
14433 Sun May 8 12:00 pm W0215 ALEX Heat White vs. W0291 LFC Strikers Witter Fields Complex Witter #2 W13D3
14409 Sat May 14 3:00 pm W0215 ALEX Heat White vs. W0247 HERN Hurricanes White Brenman Park - Soccer 1 W13D3
12261   Sun May 15 8:00 am W0419 ALEX Griffins Red vs. W0410 CYA '04G Black Brenman Park - Soccer 1 W11DW
12262   Sun May 15 9:30 am W0418 ALEX Griffins White vs. W0472 CYA 04G Gold Brenman Park - Soccer 1 W11DW
13080   Sun May 15 11:00 am W0319 ALEX United White vs. W0396 VIST CFC 03 Girls Black Brenman Park - Soccer 1 W12D6
10862   Sun May 15 12:30 pm W0502 ALEX Outlaws White vs. W0530 DCST Metros Gold 05 Brenman Park - Soccer 1 W10DK
10861   Sun May 15 2:00 pm W0501 ALEX Outlaws Red vs. W0513 VYS Magic White Brenman Park - Soccer 1 W10DK
14440   Sun May 15 12:00 pm W0215 ALEX Heat White vs. W0253 FPYC Freedom Hammond Middle School Turf Field W13D3
16225   Sun May 15 9:00 am W0194 MRM Nero '01G vs. W0126 ALEX Pride Red Maryland SoccerPlex #16 W14D6W
12433   Sun May 15 12:00 pm W0311 LOUD 03G White vs. W0318 ALEX United Red Ray Muth Park #3 W12D2
10161   Sun May 15 9:30 am W0606 ALEX Titans Red vs. W0624 NVSC United 06G Blue Simpson Soccer Fields #2 W09DH
10162   Sun May 15 11:00 am W0607 ALEX Titans White vs. W0604 REST Reign Blue 06 Simpson Soccer Fields #2 W09DH
16425   Sun May 15 12:00 pm W2029 ALEX Fire Red vs. W2033 SMS Ospreys Witter Fields Complex Witter #2 W15D1
14220   Sun May 15 5:30 pm W0214 ALEX Heat Red vs. W0241 SYC Force Orange Witter Fields Complex Witter #2 W13D1
12272   Sun May 22 5:00 pm W0418 ALEX Griffins White vs. W0441 SYC Phoenix White Brenman Park - Soccer 1 W11DW
12271   Sun May 22 6:30 pm W0419 ALEX Griffins Red vs. W0440 SYC Phoenix Red Brenman Park - Soccer 1 W11DW
12437   Sun May 22 12:00 pm W0318 ALEX United Red vs. W0385 ODFC Cesena '03 Fort Ward Park W12D2
13085   Sun May 22 3:00 pm W0319 ALEX United White vs. W0367 DAA United Fort Ward Park W12D6
16232   Sun May 22 11:30 am W0198 FRED FC Frederick '01 Royal II vs. W0126 ALEX Pride Red St. John's Catholic Prep #1 W14D6W
10871   Sun May 22 8:00 am W0501 ALEX Outlaws Red vs. W0545 ODFC Cesena '05 Witter Fields Complex Witter #1a W10DK
10872   Sun May 22 9:30 am W0502 ALEX Outlaws White vs. W0544 ODFC Cesena Primavera '05 Witter Fields Complex Witter #1a W10DK
10171   Sun May 22 8:00 am W0606 ALEX Titans Red vs. W0601 SMS Spirit Academy Red Witter Fields Complex Witter #1b W09DH
10172   Sun May 22 9:30 am W0607 ALEX Titans White vs. W0602 SMS Spirit Academy Black Witter Fields Complex Witter #1b W09DH
14447   Sun May 22 8:00 am W0215 ALEX Heat White vs. W0259 OLNY Athletica Witter Fields Complex Witter #2 W13D3
16429   Sun May 22 9:30 am W2029 ALEX Fire Red vs. W2051 NVSC Jr. Majestics 00 Blue Witter Fields Complex Witter #2 W15D1

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Mar 24

© Copyright 2016 Washington Area Girls Soccer League, LTD. All rights reserved.
© Copyright 2016 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems