Loudoun Soccer Club Complete Club Schedule Export schedule to Excel
April 2015 May 2015 June 2015
  May 2015
  Date Time Home Team   Away Team Field Division
14852   Sat May 2 10:30 am W0161 PWSI Courage 01 White 0:1 W0113 LOUD 01G White Chinn Park #1 W13D5C
12981   Sat May 2 4:00 pm W0205 SYC Force Yellow 2:2 W0218 LOUD 02G White Hooes Road Park #4 W12D5S
14325   Sat May 2 1:00 pm W01100 ASA Pride 3:1 W0133 LOUD 01G Black Meade HS Field C W13D2
15806 Sat May 2 2:00 pm W2023 LOUD 00G Black 1:1 W2035 ARL Comets White Phil Bolen Park #16 W14D2
12966   Sun May 3 1:30 pm W02101 GSC Premier Red 02 0:5 W0218 LOUD 02G White Bryant Alt HS Turf W12D5S
11458 Sun May 3 2:30 pm W0314 VYS Fire Red -- W0309 LOUD 03G Black Colvin Run ES Field #1 W11DG
11460 Sun May 3 5:30 pm W0324 VYS Fire White vs. W0311 LOUD 03G White Colvin Run ES Field #1 W11DG
12912   Sun May 3 3:00 pm W0283 LOUD 02G Black 7:2 W0228 VYS Fury White Freedom Park (Loudoun) W12D5G
16116   Sun May 3 9:00 am W2090 ARL Comets Blue 4:1 W2021 LOUD 00G White Greenbrier Pk Upper (Yorktown HS Stad.) W14D5
10322   Sun May 3 12:00 pm W0546 ODFC Quest '24 -- W0535 LOUD 05G White John Champe HS A small W09DT
19016   Sun May 3 12:00 pm W9643 LOUD 97G Black 1:0 W9590 MRM Rush Eagles HS Lyndora # 1 W19D2
14864   Sun May 3 4:30 pm W0141 POT Hotspur White 2:1 W0113 LOUD 01G White Maryland SoccerPlex #13 W13D5C
16205   Sun May 3 5:00 pm W2093 MRM Rush '00G Sharks 3:2 W2008 LOUD 00G Silver Maryland SoccerPlex #8 W14PD
15816   Sun May 3 4:00 pm W2023 LOUD 00G Black 0:1 W2065 OLNY Fortuna Ray Muth Park #1 W14D2
14319   Sun May 3 10:30 am W0112 DAA Dynamite 1:0 W0133 LOUD 01G Black Southern High School Stadium Turf Field W13D2
11332   Sat May 9 3:00 pm W0452 LOUD 04G White -- W0427 WIN Winchester United 04G Byrnes Ridge #4 W10D3
14338   Sat May 9 3:30 pm W0133 LOUD 01G Black 1:2 W0126 ALEX Pride Red Byrnes Ridge #5 W13D2
12983   Sat May 9 1:00 pm W0204 HERN Hurricanes Red 3:5 W0218 LOUD 02G White Herndon Elem School # 1 W12D5S
10327   Sun May 10 12:00 pm W0535 LOUD 05G White -- W0525 A3 Blues Byrnes Ridge #4 W09DT
11467 Sun May 10 1:30 pm W0309 LOUD 03G Black vs. W0372 SYA Cardinals '03 White Byrnes Ridge #4 W11DG
11469 Sun May 10 3:00 pm W0311 LOUD 03G White vs. W0315 SYA Cardinals '03 Black Byrnes Ridge #4 W11DG
11339   Sun May 10 9:00 am W0422 ODFC Cesena '04 Girls -- W0452 LOUD 04G White John Champe HS A small W10D3
19018   Sun May 10 12:00 pm W9643 LOUD 97G Black 2:3 W9555 ASA Arundel Blast HS Lyndora # 1 W19D2
14869   Sun May 10 2:00 pm W0113 LOUD 01G White 1:3 W0147 DCST Metros Red '01 Lyndora # 1 W13D5C
12919   Sun May 10 3:00 pm W0257 POT White 3:6 W0283 LOUD 02G Black Maryland SoccerPlex #6b W12D5G
12967   Sun May 10 12:00 pm W0218 LOUD 02G White 3:0 W02103 ODFC Wildcats Ray Muth Park #3 W12D5S
16819   Sun May 10 11:00 am W9999 TSC Palmeiras 1:0 W9941 LOUD 99G Black Reservoir High School Field 1 (turf) W15D5G
15824 Sat May 16 12:30 pm W2022 SAC Premier White 0:0 W2023 LOUD 00G Black Howard CC #1 W14D2
15828   Sun May 17 12:30 pm W2095 FCSC United 00 Black 3:0 W2023 LOUD 00G Black Athey Fields Angler Environmental Field W14D2
11346   Sun May 17 1:30 pm W0452 LOUD 04G White -- W0415 MCLN 04 Girls Gold Byrnes Ridge #4 W10D3
10332   Sun May 17 3:00 pm W0535 LOUD 05G White -- W0508 REST Courage Byrnes Ridge #4 W09DT
14328   Sun May 17 12:00 pm W0133 LOUD 01G Black 1:5 W0186 BETH Bethesda Academy 01 White Byrnes Ridge #5 W13D2
16218   Sun May 17 3:30 pm W2008 LOUD 00G Silver 3:2 W20110 TAFC 00 Freedom Byrnes Ridge #5 W14PD
12922   Sun May 17 9:00 am W0236 ABGC Pride 0:1 W0283 LOUD 02G Black Holmes MS Front W12D5G
11482   Sun May 17 10:30 am W0369 SAC Premier Blue vs. W0309 LOUD 03G Black Howard CC #4A W11DG
11484   Sun May 17 1:30 pm W0371 SAC United Blue vs. W0311 LOUD 03G White Howard CC #4A W11DG
19024   Sun May 17 1:00 pm W9643 LOUD 97G Black 3:4 W9574 SEVP United One HS Ida Lee Park #1 W19D2
14874 Sun May 17 3:00 pm W0116 VIST United 1:0 W0113 LOUD 01G White Kincheloe #2 W13D5C
16126   Sun May 17 3:30 pm W2021 LOUD 00G White 0:1 W2075 FRED FC Frederick '00 Royal Ray Muth Park #1 W14D5
16229   Sat May 30 12:00 pm W2008 LOUD 00G Silver vs. W2071 MSC Flash Byrnes Ridge #5 W14PD
14335   Sun May 31 9:00 am W0149 A3 Comets vs. W0133 LOUD 01G Black Bell Branch Athletic Complex Field C W13D2
10337   Sun May 31 11:00 am W0514 WALD SC 05 Orange vs. W0535 LOUD 05G White Bryantown Sports Complex #08 W09DT
11497   Sun May 31 3:00 pm W0309 LOUD 03G Black vs. W0373 ARL Sol White Byrnes Ridge #4 W11DG
11499   Sun May 31 4:30 pm W0311 LOUD 03G White vs. W0328 BRYC 03 Elite Blue Byrnes Ridge #4 W11DG
16134   Sun May 31 3:30 pm W2021 LOUD 00G White vs. W2068 HERN Attack Byrnes Ridge #5 W14D5
15831   Sun May 31 12:00 pm W2023 LOUD 00G Black vs. W2038 PSC Madness Lyndora # 1 W14D2
12924   Sun May 31 12:00 pm W0283 LOUD 02G Black vs. W0220 BAC Tornadoes Ray Muth Park #3 W12D5G
12976   Sun May 31 1:30 pm W0218 LOUD 02G White vs. W0261 BETH Bethesda Academy 02 Green Ray Muth Park #3 W12D5S
16826   Sun May 31 9:30 am W9949 EPIC Unity vs. W9941 LOUD 99G Black Sherando #2 W15D5G

  - rescheduled in last seven days, - rescheduled since Mar 30

© Copyright 2015 Washington Area Girls Soccer League, LTD. All rights reserved.
© Copyright 2015 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems