|
Schedules
 WAGS Fall 2013
Division Champion Finalist Result
U12 Division D W01121 MUFC 01 RED W0168 MSC Blaze White 1st, 2nd
U12 Division G W0162 CYA Cougars '01 W0190 BRYC 01 Elite Blue 1st, 2nd
U12 Division I W0169 CHAN Surge W0197 SAC Premier Blue 1st, 2nd
U12 Division J W01119A CYA FCV United 01 fka SYA Cardinals RED W0149 A3 Comets 1st, 2nd
U12 Division L W0138 MCLN Freedom Green W01110 WBSC Strikers 01G Blue 1st, 2nd
U12 Division N W0182 STER FC Elite Black '01 W0166 OLNY Freedom Blue 1st, 2nd
U12 Division O W0131 VYS Pride Red W0115 ARL Samba White 1st, 2nd
U12 Division S W0134 TSC Furia Roja W01104 BETH Bethesda Academy 01 Blue 1st, 2nd
U12 Division V W0125 CYA FCV United 01 West W0100 FRED FC Frederick '01 Royal 1st, 2nd
U12 Division W W0136 VSA Heat Blue 01 Girls W0187 MUFC North 01 White 1st, 2nd
U13 Division 1 W2087 CYA Santos W2000 SAC Premier Blue 1st, 2nd
U13 Division 2 W2046 CSA Calvert Rangers White W2016 LMVS Patriots 2000 Red 1st, 2nd
U13 Division 3 W2025 FSC United Red W2031 STER FC Elite Black '00 1st, 2nd
U13 Division 4 W2074 SYC Lions Black W2033 SMS Ospreys 1st, 2nd
U13 Division 5B W20107 BAYS Chelsea Pride W2066 CSA Calvert United 00 White 1st, 2nd
U13 Division 5E W2057 ODFC Cesena '00G W2029 ALEX Fire Red 1st, 2nd
U13 Division 5J W2001 BAC Phoenix W20105 VIST Impact FC 1st, 2nd
U13 Division 5M W2068 HERN Attack W2065 OLNY Fortuna 1st, 2nd
U14 Division 1 W9948A LMVS Patriots 1999 Red W9913 HERN United 99 1st, 2nd
U14 Division 2 W9955 MSC Panthers W9978 BETH Bethesda Breakers 1st, 2nd
U14 Division 3 W9916 ABGC Annandale X-Treme '99 W9969 STAF Revolution 99G Blue 1st, 2nd
U14 Division 4 W9963 CSA Calvert Sharks 99 W9966A FASA PREMIERE IMPACT '99 1st, 2nd
U14 Division 5 W9886 ALEX Revolution White W9930 ODFC Sting 1st, 2nd
U14 Pre Divisional Program W9960 POT Blue W9965 MRM Rush Nero '99G (aka Legend) 1st, 2nd
U15 Division 1 W9801 ABGC United 98G (Arsenal) W9836 VYS Thunder Gold 1st, 2nd
U15 Division 2 W9819 HERN Pegasus W9824 MCLN Spirit Green 1st, 2nd
U15 Division 3 W9806 POT Hotspur White W9876 SAC United Warriors 1st, 2nd
U15 Division 4 W9843 OLNY United W9899 FPYC Flying Monkeys 1st, 2nd
U15 Division 5 W9834 VIST FIRE W9859 DAA Riptide 1st, 2nd
U16 Division 1 W9807 VYS Thunder Black W9720 VSA Heat Blue 97G 1st, 2nd
U16 Division 2 W9733 MCLN 97 Girls Green W9725 SAC United Blue (Chaos) 1st, 2nd
U16 Division 3 W9769 FCSC FEVER W9722 PWSI Courage '97 White 1st, 2nd
U16 Division 4 W9705 DCST Metros Red 97 W9719 CSA Calvert Intensity 97 1st, 2nd
U16 Division 5 W9735 SYC Pride Fire W9746 TSC Galaxy 1st, 2nd
U17 Division 3 W9663 CSA Spirit W9652 ALEX Thunder 1st, 2nd
U17 Division 4 W9645 DSC Spirit '96 W9637 SYC Thunder Blue 1st, 2nd
U17 Division 5 W9642 NVSC Majestics 96 Blue W9643 VYS Storm 1st, 2nd
U19 Division 3 W9547 ODFC Clash W9541 ALEX Alexandria Freedom HS 1st, 2nd
U19 Division 4 W9458 VYS Fusion W9596 FCSC Fury HS 1st, 2nd
U19 Division 5 W9536 PWSI Courage '95 Red W9546 CHAN Fuego HS 1st, 2nd
High School Division 1 W9566 HERN Curve HS W9572 NVSC Jr. Majestics HS 1st, 2nd
High School Division 2 W9634 FASA PREMIERE IMPACT '96 W9614 REST Real Force HS 1st, 2nd
Girls
U09
 
U10
 
U11
 
U12
 
U13
 
U14
 
U15
 
U16
 
U17
 
U19
 
© Copyright 2014 Washington Area Girls Soccer League, LTD. All rights reserved.
© Copyright 2014 Demosphere International, Inc. All rights reserved.
Youth Sports WebWriter Websites, Online Registration Management, Tournament and League Scheduling Systems